31.05.2020 – 60.KFF KRAKÓW

60. Krakowski Festiwal Filmowy już za dwa  miesiące!

31.05.2020 – 60.KFF KRAKÓW

 

Krakowski Festiwal Filmowy to jedno z najstarszych i najważniejszych na świecie wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym i krótkometrażowym fabułom.

W tym roku obchodzi swój 60. jubileusz.

W programie zaprezentowanych zostanie ponad 200 filmów z całego świata, w tym kilkadziesiąt premier!

Festiwal otworzy dokument „Pollywood” Pawła Ferdka.

31.05.2020 – 60.KFF KRAKÓW

To osobista podróż do Ameryki, którą reżyser odbył śladami wschodnioeuropejskich założycieli Hollywood – Samuela Goldwyna, Luisa B. Mayera i braci Warner.

To także uniwersalna i ekscytująca historia o marzeniach, odwadze i desperacji, ukazana na tle historii Fabryki Snów oraz współczesnego Hollywood.

Gościem specjalnym tej edycji jest kinematografia duńska.

W ramach sekcji Fokus na Danię zaprezentowane zostaną najnowsze filmy dokumentalne i krótkometrażowe z Danii oraz program dla dzieci i młodzieży, a także wybór filmów studenckich.

Przedstawiciele branży filmowej Danii i Polski podczas festiwalowych spotkań będą mieli okazję nawiązać kontakty w zakresie koprodukcji.

31.05.2020 – 60.KFF KRAKÓW

Plenerowe pokazy sekcji Dźwięki muzyki to gratka dla widzów spragnionych dobrej muzyki, wybitnego kina i pięknych okoliczności przyrody.

Od poniedziałku do piątku (1-5 czerwca), pod gwieździstym niebem, z widokiem na Wawel, na wielkim ekranie będzie można zobaczyć najciekawsze ekranizacje słynnych musicali.

Tegoroczną nagrodę Smoka Smoków za wkład w rozwój światowego filmu dokumentalnego otrzyma Péter Forgács – wybitny węgierski dokumentalista i światowej sławy artysta multimedialny.

Niezwykła twórczość Forgácsa opiera się na oryginalnej technice tworzenia filmów z gotowych materiałów nakręconych przez innych autorów.

W programie Festiwalu retrospektywa twórczości laureata oraz jego master class.

Już po raz ósmy w programie Festiwalu znajdzie się sekcja Docs+Science – pokazy fascynujących filmów naukowych i spotkania z ekspertami.

31.05.2020 – 60.KFF KRAKÓW

Tradycyjnie czekają nas także projekcje filmów nagrodzonych na partnerskich festiwalach – Laureaci festiwali. Najciekawsze polskie filmy dokumentalne autorstwa zarówno młodych twórców, jak i uznanych reżyserów zobaczymy w ramach Panoramy polskiego dokumentu. Kids&Youth – kino dla młodych to filmowy przegląd dla najmłodszych widzów.

W programie także najgłośniejsze dokumenty minionego roku z najróżniejszych zakątków świata – Opowieści ze świata oraz fascynujące produkcje europejskie w sekcji Gdzieś w Europie.

Ważną częścią Festiwalu jest KFF Industry – największa w Polsce platforma spotkań branżowych.

Każdego roku w konferencjach, debatach, warsztatach, prezentacjach projektów w różnych fazach procesów produkcyjnych czy w targach filmowych bierze udział prawie 1000 gości z całego świata.

W programie, już po raz szósty znajdzie się m.in. jedna z sesji DOC LAB POLAND, współorganizowana przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.

31.05.2020 – 60.KFF KRAKÓW

Dla widzów – karnety

Tylko do 10 maja karnety dostępne są w promocyjnych cenach – karnet normalny w cenie 160 zł, karnet ulgowy – 90 zł.

Po tym czasie ceny wzrosną do 210 zł i 115 zł.

Poza karnetami obejmującymi cały Festiwal, w ofercie znajdują się także karnety dzienne w cenie 55 zł.

Karnety od 10 marca będą dostępne online na stronie internetowej Festiwalu, a od 11 maja w cenach regularnych, w kasach kin festiwalowych:

Kino Pod Baranami, Mikro, Kijów, Paradox, Agrafka, Akademia Sztuk Teatralnych.

W czasie Festiwalu wszystkie karnety można kupić w Centrum Festiwalowym w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).